top of page
  • Writer's pictureMichal Stehlík

Itálie - Dolomity - Lago di Braies

Updated: Mar 29, 2022


Trek na Lago di Antermoia mi v srdci zažehl osudovou lásku k Dolimitům a už během cesty domů jsem spřádal plán jak manželce vysvětlit, že se tam musím hned přístí týden vrátit. Naštěstí mají Rakušáci jen 10 denní dálničku a vzhledem k tomu, že jsme si kvůli jednomu dni (žena prostě musela jet na 11dní, 10 fakt nestačilo) museli koupit známky 2, bylo třeba ji náležitě využít, že...


S vidinou nulových zácp vyrážím v pátek v podvečer. Ještě se na rychlo stavuju koupit trekové hole (a po tomhle tripu jsem si jistej, že bez nich už nikdy nikam nejedu, neb záda mi za to děkujou ještě teď). Cesta je naprosto bez problémů, Německem proletím bez přibrždění, Rakousko klasika IGL aneb sirky do očí a cca. v jednu ráno se vrtám do spacáku na parkovišti u Lago di Braies (parking tady). Někde jsem vyčetl, že se tu dá bez problémů v noci zaparkovat a ráno po odfocení odjet ještě před příchodem výběrčího… no tak ano i ne… ale o tom až za chvíli. Ještě rychle koukám na google a ten tvrdí, že východ slunce na Lago di Braies bude v 5.44, akorát má lejt... s trochou skepse teda řídím budík na pátou a konečně vypínám.


Lago di Braies - Sony A7 III, Tamron 17-28mm f/2.8, ISO50, 1,3s a 0,4s (složeno ze dvou snímků), f/16, VFFOTO magnetický UV GS adaptér 67-82mm


Je ráno... a ... ono neleje! Olééé... zas mám kliku! Lago di Braies vypádá na vlastní oči stejně kýčovitě jako na fotkách. Smaragdová voda, v ní lodičky a zrcadlící se hora… co víc chtít, že… možná být tam sám… neb těch dalších 20 fotografů namačkaných na 5 metrech čtverečních a pobíhajících sem a tam ve snaze vybojovat si to nejlepší místo (ne, že bych se choval jinak) tu atmosféru trochu kazí.


Světe div se, slunce opravdu vyšlo v 5.44 (well done pane Google, od teď se tím řídím všude) všichni cvakají jak o život a cca. za 20 minut tam už zůstáváme jen 2… konečně je tu klid, sluníčko hřeje, já dávám ještě pár dronovek a hurá na parking než přijde hlídač…Tak samozřejmě, že už tam výběrčí byl a hned po mě startuje, že 6 EUR… jenže já jsem chlapče z Čech, takže nene, žádnejch 6 EUR, já tady parkovat nebudu hned odjíždím, takže neplatím… nicméně pán není měkota a je evidentně na „vychcánky“ zvyklej, takže se tam ještě chvilku dohadujeme a já si pak říkám... "ty, máš to zapotřebí, hezký to bylo, počasí ti vyšlo, tak nebuď kolenovrt a zaplať…" a tak obracím a chci platit, což ho asi rozhodilo a dává mi teda slevu… happyend, radost na obou stranách a já mizím na magické Tre Cime di Lavaredo.


MSVýbava:

Fotoaparát: Sony A7 III

Objektiv: Tamron 17-28mm F/2.8 Di III RXD - 10% sleva při použití kódu MICHAL10

Filtry: VFFOTO magnetický UV GS adaptér 67-82mm

Stativ: 3 Legged Thing Mike Legends Mike - 10% sleva při použití kódu MICHAL10

Dron: Mavic Air 2s

Batoh: Shimoda Action x70


- při nákupu na www.penta.cz a www.epenta.sk použijte kód MICHAL10 pro 10% slevu na produkty Tamron, 3 Legged Thing, Boya a Jupio ;o)

121 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page